Laureates 2015

I. - KEA/EFE/CRO’2014GOLDEN FLOWER OF EUROPE ‘2015

  1. OPĆINA SVETI MARTIN NA MURI, Hrvatska
    ”Odlukom Direktorija KEA-CRO nominirani hrvatski kandidat u kategoriji mjesta/sela, u natjecanju za ”Zlatni cvijet Europe 2016“.
  2. GRAD POREČ - PARENZO, Hrvatska
    Odlukom Direktorija KEA-CRO nominirani hrvatski kandidat u kategoriji gradova, u natjecanju za ”Zlatni cvijet Europe 2016“.

 

II. SPECIAL RECOGNITIONS 22nd INTERSTAS‘2015WINNERS

  1. MARIJAN DUŽIĆ, Predsjednik Uprave SVPETRVS HOTELI d.d. Supetar, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos razvoja hotelijerstva, time turizma Supetra i otoka Brača“
  2. ANA RUCNER, Violončelistica, Zagreb, Hrvatska
    ”Za izniman umjetnički rad time i doprinos razvoju kulturnog turizma Hrvatske.“
  3. ĐURĐICA ŠIMIČIĆ, Direktorica TZ Malog Lošinja, Hrvatska
    ”Za izniman osobni doprinos sjajnim turističkim postignućima Malog Lošinja, time doprinos ukupnosti razvoja turizma Hrvatske
  4. RAI - Radiotelevisione Italiana S.p.A, Rim, Italia
    ”Za izniman doprinos kulturnom turizmu, produkcijom i prezentacijom sjajnih projekata dokumentarnog, putopisnog, turističkog karaktera”
  5. TRAVELINDEX - Media, Kowloon, HONG KONG SAR
    ”Za izniman doprinos međunarodnoj promociji i razvoju turizma, time zbližavanju i boljem razumijevanju među ljudima i narodima“
  6. AMC COMMUNICATIONS, Budva, Crna Gora
    ”Za grafi čki dizajn turističkog magazina i doprinos razvoju turizma“
  7. TURISTIČKO UGOSTITELJSKA ŠKOLA SPLIT
    ”Za kontinuiranu dvadesetdvogodišnju suradnju, te doprinos škole i učenika međunarodnoj afi rmaciji ove jedinstvene hrvatske manifestacije u domeni turizma, turističkog filma, krajobraza, održivog razvoja“
  8. IL CIRCOLO DEI BUONGUSTAI, Rim, Italija
    ”Za izniman doprinos u području gastronomskog turizma”

 

III. INTERNATIONAL TOURISM AWARD
”GOLDEN INTERSTAS ‘2015“WINNERS

  1. TZ BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE, Bjelovar, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos razvoju turizma Bjelovarsko-bilogorske županije, time i zapaženi doprinos razvoju kontinentalnog turizma - Hrvatska 365“
  2. TURISTIČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE BUDVA, CRNA GORA
    ”Za postignuća sjajnih turističkih rezultata Budve, te doprinos ukupnosti razvoja turizma Crne Gore“
  3. JU “NACIONALNI PARK KRKA”, Šibenik, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos skladu čovjeka, biljnog i životinjskog svijeta, a time i razvoju turizma“.
  4. TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA MALOG LOŠINJA, Hrvatska
    ”Za postignuće sjajnih turističkih rezultata Malog Lošinja, time i izniman doprinos ukupnosti razvoja turizma Hrvatske“
  5. TZ MEĐIMURSKE ŽUPANIJE, Čakovec, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos unapređenju razvoja turizma Međimurske županije, time i zapaženi doprinos razvoju kontinentalnog turizma - Hrvatska 365”
  6. SVPETRVS HOTELI d.d., Supetar, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos razvoju hotelijerstva Supetra, time i zapaženi doprinos ukupnosti razvoja turizma otoka Brača“
  7. VITEŠKO ALKARSKO DRUŠTVO SINJ
    ”Za izniman doprinos očuvanju i njegovanju tradicijskih, povijesnih vrijednosti i kulture, time i značajan doprinos razvoju kulturnog turizma Sinja i Cetinske krajine”.
  8. ZRAČNA LUKA OSIJEK
    ”Za izvrstan uspjeh u realizaciji putničkog prometa Zračne luke Osijek, time doprinos turizmu Osječko-baranjske županije i cijelog okružja ovog kontinentalnog dijela Hrvatske“

 

IV. INTERNATIONAL TOURISM AWARD
”CHARTER F.E.S.T. ‘2014“WINNERS

  1. DAMIR BAJS, Župan Bjelovarsko-bilogorske županije, Bjelovar, Hrvatska
    ”Za cjelovit vrlo značajan doprinos ukupnosti razvoja turizma Hrvatske“
  2. KLAPA CAMBI - SPLIT, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos razvoju kulturnog turizma kroz klapski izričaj“
  3. FABIO CAMPOLI, Predsjednik ”Il Circolo dei Buongustai“, Rim, Italija
    ”Za izniman doprinos u području gastronomskog turizma“
  4. MOJIMIR ČAČIJA, Skladatelj, voditelj klapa, Sinj
    ”Za izniman doprinos klapskim izričajem, razvoju kulturnog turizma“
  5. MIRO GAVRAN, Dramatičar, romanopisac, Zagreb, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos prezentaciji kulturnog turizma Hrvatske u svijetu, osobnim kulturnim stvaralaštvom”
  6. RUDI GRULA, Direktor TZ Međimurske županije, Čakovec, Hrvatska
    ”Za izuzetno zapaženi doprinos razvoju turizma Međimurske županije, time i razvoju kontinentalnog turizma Hrvatske“
  7. Fra PETAR KLAPEŽ, Gvardijan i Upravitelj Svetišta, Franjevački Samostan Gospe Sinjske, Sinj, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos učvršćivanju u vjeru i duhovnu obnovu milijuna hodočasnika svetištu Gospe Sinjske, te doprinos veličanstvenoj proslavi 300. obljetnice Sinjske Alke, time i razvoju turizma Sinja i Cetinske krajine.“
  8. KARIN MIMICA, Novinarka, publicistkinja, Rijeka, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos afi rmaciji gastronomije, time i promociji važnosti ovog segmenta turizma Hrvatske u svijetu”
  9. ABI SHALABI, Direktor hotela “MOZART” Opatija, Hrvatska
    ”Za izniman doprinos razvoja hotelijerstva, time turizma Opatije i Hrvatske“
  10. DUŠKO TAMBAČA, Glazbeni pedagog, voditelj klapa, Split, Hrvatska
    ”Za izuzetan doprinos razvoju kulturnog turizma kroz klapski izričaj“