Laureates 2012

I. ”GOLDEN INTERSTAS ‘2012“WINNERS

  1. FONDACIJA ARHEOLOŠKI PARK: BOSANSKA PIRAMIDA SUNCA, Sarajevo, BIH
    “Za izuzetan doprinos razvoju turizma“
  2. GRAD OSIJEK, Hrvatska
    “Za najbolje predstavljanje dosadašnjih hrvatskih gradova u natjecanju za Zlatni cvijet Europe“
  3. ISMET HUSEINOVIĆ, Sarajevo, BIH
    “Za značajan doprinos prepoznatljivosti specifi čnog turističkog proizvoda Sarajeva i BIH u svijetu“
  4. INDIA TOURISM FRANKFURT
    “Za izuzetan doprinos razvoju turizma“
  5. JU „TURISTIČKA ORGANIZACIJA ČAČKA“, Srbija
    “Za izuzetno zapaženi doprinos destinacijskom razvoju turizma“
  6. JP „VJETRENICA – POPOVO POLJE“ d.o.o., Ravno, BIH
    “Za doprinos zaštiti prirodnih ljepota, a time i razvoju turizma“
  7. TURISTIČKA ORGANIZACIJA REGIJE ZAPADNA SRBIJA, Užice, Srbija
    “Za izuzetno zapaženi doprinos razvoju regionalnog turizma“
  8. TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA KAŠTELA, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos razvoju turizma“
  9. TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA SISKA, Hrvatska
    “Za sjajnu realizaciju projekta KELTSKA NOĆ, a time i za izuzetan doprinos razvoju turizma“

 

II. NOMINATED FOR GOLDEN FLOWER OF EUROPE 2013.GRADOVI I SELA

  1. GRAD ĐAKOVO, Hrvatska
    Odlukom Direktorija hrvatske asocijacije KEA/EFE-CRO, kvalitetno pripremljeni hrvatski kandidat u kategoriji gradova, u natjecateljskoj proceduri za 2013, nominira se za „ZLATNI CVIJET EUROPE 2013“.
  2. GRAD SLAVONSKI BROD, Hrvatska
    Odlukom Direktorija hrvatske asocijacije KEA/EFE-CRO, kvalitetno pripremljeni hrvatski kandidat u kategoriji gradova, u natjecateljskoj proceduri za 2013, nominira se za „ZLATNI CVIJET EUROPE 2013“.
  3. GRAD ZAGREB, Hrvatska
    Odlukom Direktorija hrvatske asocijacije KEA/EFE-CRO, kvalitetno pripremljeni hrvatski kandidat u kategoriji gradova, u natjecateljskoj proceduri za 2013, nominira se za „ZLATNI CVIJET EUROPE 2013“.

 

III. CHARTER F.E.S.T. ‘2012“INDIVIDUALS / WINNERS

  1. GIOVANI & BAROCCO, Italija
    “Za izniman doprinos turizmu”
  2. MUNIB ALIBEGOVIĆ, načelnik općine Visoko, BIH
    “Za doprinos razvoju turizma“
  3. JOSIP BERKET, gradonačelnik grada Kaštela, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos kulturološkom i turističkom razvoju grada Kaštela“
  4. KREŠIMIR BUBALO, gradonačelnik grada Osijeka, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos krajobraznom, kulturološkom i turističkom razvoju grada Osijeka“
  5. KLAPA LUČICA, Split
    “Za izuzetan kulturološki doprinos razvoju turizma“
  6. ASHLEY COLBURN, televizijska novinarka i producentica
    “Za izuzetan doprinos turističkoj prezentaciji Hrvatske u SAD“
  7. MARIJA ĆATOVIĆ, načelnica općine Kotor, Crna Gora
    “Za izuzetan doprinos kulturi u funkciji razvoja turizma Crne Gore“
  8. MIRKO DESPIĆ, glavni direktor Jahorina Film Festivala, Sarajevo, BIH
    “Za izniman doprinos razvoju turizma putem Jahorina Međunarodnog festivala turističkog filma”
  9. MIRKO DUSPARA, gradonačelnik grada Slavonski Brod, Hrvatska
    “Za izuzetno zapažen doprinos razvoju turizma“
  10. PETAR GARDIJAN, viši predavač na Veleučilištu u Šibeniku, Hrvatska
    “Za izuzetno zapažen doprinos razvoju turizma“
  11. SLAVICA GRUBAČ, glavna direktorica MEFEST, Srbija
    “Za izniman doprinos razvoju turizma vlastitog teritorija, putem MEFEST”
  12. INTERNACIONALNI UNIVERZITET TRAVNIK, BIH
    “Za izuzetan doprinos kulturološkom i turističkom razvoju grada Travnika“
  13. MUSEO DEL NEGROAMARO, Guagnano, Italija
    “Za doprinos enogastronomskom turizmu“
  14. SANDRA JAKELIĆ, načelnica općine Rogoznica, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos turističkom razvoju općine Rogoznica“
  15. VASKO LIPOVAC – posthumno, kipar i slikar, Split, Hrvatska
    “Za nemjerljivo kulturološko umjetničko stvaralaštvo, a time i izuzetno velik doprinos razvoju turizma”
  16. FERNANDO LEONE, gradonačelnik grada Guagnano i direktor Museo del Negroamaro, Italija
    “Za izniman doprinos razvoju enogastronomskog turizma ovog teritorija”
  17. Fra ANTE MARIĆ, Samostan i župa sv. Petra i Pavla, Mostar, BIH
    “Za izuzetan doprinos zaštiti kulturno povijesne baštine, time i doprinos razvoju suvremenog turizma“
  18. RATKO OROZOVIĆ, redatelj i fi lmski kritičar
    “Za izniman doprinos razvoju turizma vlastitog teritorija, putem fi lmskog izričaja”
  19. ISMET OSMANOVIĆ, Parlament federacije BIH, Sarajevo
    “Za izuzetan doprinos razvoju turizma BIH“
  20. FRANCESCO PACELLA, pročelnik za turizam provincije Lecce, Italija
    “Za izniman doprinos razvoju turizma ovog teritorija”
  21. MARIJO PEJIĆ, direktor BHT1, Sarajevo, BIH
    “Za izuzetan doprinos razvoju turizma“
  22. ZDRAVKO REIĆ, sportski novinar, Split, Hrvatska
    “Za izniman doprinos afi rmaciji splitskog i hrvatskog sporta, a time i razvoju turizma”
  23. Mons. ANTUN SENTE, ml., katedralni župnik, Sisak, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos sjajnoj organizaciji susreta mladih u Sisku, zaštiti kulturno povijesne baštine, snazi vjere, a time i suvremenom turizmu kontinentalnog dijela Hrvatske“
  24. JERKO SLADOLJEV, predsjednik IO Udruge top kamping kvalitete, Poreč, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos razvoju turizma“
  25. ANDRIJA ŠIMUNOVIĆ, načelnik Općine Ravno, BIH
    “Za izuzetan doprinos turističkom razvoju općine Ravno“
  26. DAMIANO VICENTELLI, direktor časopisa Italia Turismo
    “Za izniman doprinos turizmu – za modu i turizam”

 

SPECIAL ACKNOWLEDGMENTS 2012.WINNERS

  1. SLOBODAN BEROŠ, bivši gradonačelnik grada Splita, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos uspjehu i svjetskoj afi rmaciji splitskog Međunarodnog festivala turističkog filma“
  2. MIROSLAV BULIČIĆ, bivši gradonačelnik grada Splita, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos uspjehu i svjetskoj afi rmaciji splitskog Međunarodnog festivala turističkog filma“
  3. CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ”IVAN ŠTARK“, Osijek, Hrvatska
    “Za sjajnu prezentaciju u natjecanju za posebnu europsku nagradu „dr. Lucija Čikeš“
  4. ZVONKO GRŽETIĆ, ravnatelj Hrvatskog hidrografskog instituta, Split, Hrvatska
    “Za doprinos međunarodnoj afi rmaciji i uspjehu ovih triju navedenih priredbi“
  5. AMIR HADŽIĆ, predsjednik Udruženja hotelijera i restoratera BIH
    “Za doprinos afi rmaciji i uspjehu ovih triju priredbi“
  6. EDITA LUČIĆ JELIĆ, radio voditeljica, Split, Hrvatska
    “Za doprinos uspjehu i međunarodnoj afi rmaciji svih triju priredbi“
  7. IVAN KURET, bivši gradonačelnik grada Splita, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos uspjehu i svjetskoj afi rmaciji splitskog Međunarodnog festivala turističkog filma“
  8. GRGO MIKULIĆ, predsjednik TZ Županije Zapadnohercegovačke, BIH
    “Za doprinos afi rmaciji i uspjehu ovih triju priredbi“
  9. STIPE PETRINA, načelnik općine Primošten, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos realizaciji primoštenskih plaža“
  10. ZVONIMIR PULJIĆ - posthumno, bivši gradonačelnik grada Splita, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos uspjehu i svjetskoj afi rmaciji splitskog Međunarodnog festivala turističkog filma“
  11. IVAN ŠKARIĆ, bivši gradonačelnik grada Splita, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos uspjehu i svjetskoj afi rmaciji splitskog Međunarodnog festivala turističkog filma“
  12. TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA OSIJEKA, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos nominaciji grada Osijeka za Zlatni cvijet Europe 2012 i osvajanju BRONCE“
  13. UNIKOM d.o.o. za komunalno gospodarstvo, Osijek, Hrvatska
    “Za izuzetan doprinos nominaciji grada Osijeka za Zlatni cvijet Europe 2012 i osvajanju BRONCE“